Menü Kapat

Tamamlayıcı trafik sigortası, zorunlu trafik sigortasına ek teminatlar ilave edilerek oluşturulan kapsamlı bir kasko çeşididir. Zorunlu trafik sigortasının kapsamının genişletilmesi ile oluşturulan tamamlayıcı trafik sigortası, kaza durumunda üçüncü kişilerin zararlarının yanı sıra zorunlu trafik sigortası kapsamı dışında kalan bazı durumları da içerir. Dolayısıyla mevcut zorunlu trafik poliçene ek olarak düzenlenen tamamlayıcı trafik sigortası ile poliçenin kapsamını genişletebilirsin. Tamamlayıcı trafik sigortası 1 yıl geçerli olacaktır ancak bu süre sonunda poliçeni yenileyerek sigortanın avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsin.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Kapsamı
Bazı sigorta şirketleri, müşterilerine tamamlayıcı trafik sigortası kapsamında tamamlayıcı çarpışma ve tamamlayıcı doğal afet paketi olmak üzere farklı içeriklere sahip 2 ayrı alternatif sunmaktadır. Örnek vermek gerekirse; tamamlayıcı çarpışma paketi; çarpma, çarpılma, yangın, hırsızlık, ferdi kaza, hukuki koruma gibi teminatları içerirken tamamlayıcı doğal afet paketi; deprem, sel, dolu, su baskını, fırtına gibi teminatlar yer alır. Sigorta şirketin ile iletişime geçerek tamamlayıcı trafik sigortası kapsamında sunulan paketler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?
Tamamlayıcı trafik sigortası ana teminatları ile kendini aşağıdaki durumlara karşı güvence altına alabilirsin.

İhtiyari mali mesuliyet: Zorunlu trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın maddi ve bedeni hasarlarını yasal limitler dahilinde karşılarzken tamamlayıcı trafik sigortası ihtiyari mali mesuliyet ile bu limiti 250.000 TL’ye kadar yükletebilirsin. Böylece zorunlu trafik sigortasının yeterli olmadığı durumlarda bu teminatı kullanabilir ve aracını güvence altına alabilirsin.

Yol yardım: Yol yardım teminatı sayesinde aracının arıza yapması, yakıtının bitmesi veya lastiğinin patlaması gibi durumlarda çekici hizmeti, lastik değişimi, araç çilingir gönderimi hizmetlerinden 7/24 ücretsiz yararlanabilirsin.

Araç bakımı: Tamamlayıcı trafik sigortası araç bakım teminatı sayesinde belirli noktalarda ücretsiz fren sistemi kontrolü, arıza sorgulama, lastik-jant değişimi gibi hizmetler alabilir ayrıca bazı işlemlerden de indirimli olarak yararlanabilirsin.

Asistans hizmeti: Asistans teminatı kapsamında yer alan ikame araç, çekici hizmeti, belirli bir limite kadar şehir içi taksi ve çekici hizmetinden faydalanabilirsin.

Tamamlayıcı Trafik Sigortasından Kimler Yararlanabilir?
Hasarsızlık kademesi 4, 5, 6, veya 7 olan, aktif araç kullanan ve 4-15 yaş aralığında otomobili veya kamyoneti olan herkes tamamlayıcı trafik sigortasından yararlanabilir ve aracını güvence altına alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir