Menü Kapat

Bir sonraki tatil planını yaptın, otel rezervasyonun, uçak biletin hatta kiralık aracın bile hazır! Peki seyahat sigortanı yaptırdın mı? Elbette sağlığımız her şeyden önemli ancak yurt dışında yapacağın sağlık harcamaları bütçeni bir hayli zorlayacaktır. Oysa cüzi bir miktara seyahat sigortası yaptırarak sağlığını güvence altına almak varken neden büyük meblağlar ödeyesin?  

Poliçede belirtilen risklerden herhangi biri gerçekleştiğinde seyahat sağlık sigortası kapsamında yer alan teminatlar, devreye girer ve hem maddi hem de manevi anlamda güvence sağlar ancak poliçe yaptırmadan önce seyahat sağlık sigortası kapsamında yer alan teminatları bilmek kendin için en uygun ve en geniş kapsamlı poliçeyi yaptırman açısından oldukça önemli. Peki, seyahat sağlık sigortası kapsamı nasıldır, neleri kapsar?

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Seyahat sağlık sigortası kapsamı, Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği tarafından belirlenen seyahat sağlık sigortası genel şartları metninde açıkça anlatılmıştır. Buna göre seyahat sağlık sigortası teminatları yalnızca seyahat süresince geçerli olur; pasaportun ile yurt içinden çıkış yapman ile başlar ve ülkene tekrar giriş yapman ile sona erer. “Seyahat sağlık sigortası nedir?” öğrenmek için yazımızı okuyabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir